سوالات و جواب های عمل جراحی بینی

تیم مرجع عمل های جراحی سوالات ضروری مربوط به عمل زیبایی بینی را گرد آوری کرده است تا شما عزیزان با اطلاعات بیشتری برای جراحی خود تصمیم گیری کنید.

سوالات و مشاوره قبل از عمل بینی

انتخاب دکتر مناسب برای عمل جراحی بینی: 20 سوال اساسی برای مشورت با مشاوران

دکتر رناتو سلس جراح RHINOPLASTY معروف پاسخ می دهد :

قبل از اعتماد به پزشک از جسم، سلامت و پول خود، مطمئن شوید که آن ها را به عنوان مهمترین شرایط جراحی می توان نام برد. دکتر رناتو سلس، جراحی در سالت لیک سیتی، می گوید: “شما باید بسیار مراقب خود باشید و تحقیق، تحقیق، و باز هم تحقیق انجام دهید.”

به عکس های قبل و بعدی که خود بیماران ارسال کرده اند دقت کنید (فقط به عکس های دکتر اکتفا نکنید)، آن ها را از نزدیک ملاقات کرده و با آن ها مشورت کنید، و یا اگر دور از محل زندگی شما هستند از طریق اسکایپ با آن ها صحبت کنید.

ما توصیه می کنیم حداقل با سه جراح پلاستیک (نه پرستار یا فروشنده) مشورت شود، بنابراین می توانید پاسخ ها و روش های آن ها را مقایسه کنید. با استفاده از این لیست سوالات ضروری در ملاقات های خود برای تصویر کامل تری از تجربیات، مدارک و آنچه را که میخواهید انتخاب کنید، به دست آورید.

1.آیا گواهی معتبر این حرفه را بدست آورده است یا نه؟

موضوع قابل توجه: در ایران، جراحان تایید شده توسط نظام پزشکی کل کشور ویا وب سایت رسمی انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران که تحت آموزش دقیق قرار گرفتند و امتحان های کتبی و شفاهی را گذراندند و همچنان رعایت قوانین اخلاق پزشکی را سختگیرانه در پیش گرفتند انتخاب کنید.  توجه به چگونگی شرح مدرک پرسنل و تعهد آن ها نسبت به ایمنی بیماران را مورد توجه قرار دهید.

شما همچنین اگر بخواهید می توانید مشخصات هر جراح را در وب سایت وزارت بهداشت کشور خود بررسی کنید تا ببینید آیا اقدامات انضباطی علیه آن ها صورت گرفته است یا خیر.

2.جراحی من کجا انجام خواهد شد؟

موضوع قابل توجه: جراحی شما باید در یک بیمارستان یا یک مرکز جراحی سرپایی معتبر انجام شود که توسط مراکز ذکر شده در بالا اعتبار بخشی شده اند و از خدمات جراحی آمبولانس (AAAASF)، انجمن اعتباربخشی برای بیمارستان امبولانس مراقبت های بهداشتی(AAAHC) و یا پزشکی تایید شده باشند.

3.عمل بینی چقدر هزینه خواهد داشت؟

هزینه جراحی بینی می تواند به طور گسترده ای بسته به روش مورد استفاده، سطح تجربه جراح و مکان، هزینه های جراحی یا هزینه های اضافی اتاق عمل، بیهوشی و یا چکاب پس از عمل متفاوت باشد. از ابتدا درمورد تمام مخارج از پزشک خود بپرسید البته این را هم به خاطر داشته باشید که هر قدر هزینه کنید به همان میزان خدمات دریافت می کنید. اگر مبلغ جراحی توسط یک پزشک به میزان قابل توجهی پایین تر از قیمت متوسطی است که درdoctornosesurgery ذکر شده است، از خودتان بپرسید که چه چیزی را نمیخواهد انجام دهد.

4.آیا برای انجام این روش مجوز از بیمارستان دارید؟

حتی اگر عمل جراحی بینی شما در یک مرکز جراحی سرپایی انجام شود، اختیارات بیمارستان به این معنی است که سایر پزشکان تعلیمات و مدارک خود را تأیید کرده اند. اگر پزشک شما بدون این اختیارات از بیمارستان عمل کرده باشد و عارضه ای ایجاد کند، باید فورا به بخش اورژانس منتقل شوید.

5.سالانه چه تعداد از این عمل ها انجام می دهید؟ بطور متوسط روزانه چه تعداد عمل انجام می دهید؟

پزشکی را انتخاب کنید که با توجه به میزان تجربه بالایش شما بتوانید با او احساس راحتی کنید و متوجه خواهید شد که آن ها از گفتن تعداد جراحی هایی که روزانه انجام می دهند پرهیز می کنند. بعضی از اعضایdoctornosesurgery گزارش کرده اند که عمل آن ها تقریبا مانند خط مونتاژ عمل می کند، یک جراح که در هر روز 10 جراحی یا بیشتر انجام می دهد احساس می شود سرعت ناامنی در جراحی دارد.

6.آیا می توانم عکس های قبل و بعد از بیماران قبلیتان را ببینم؟

برای دیدن عکس و فیلم های قبل و بعد بیماران اخیر اصرار داشته باشید. توجه ویژه ای به بیمارانی که ویژگی ها و یا ساختار مشابه شما دارند، داشته باشید، بنابراین شما می توانید احساس کنید که این جراحی بر شما چگونه خواهد بود. حتی ممکن است تماس با بیماران قبلی که ویژگی مشابه شما دارند و کسانی که مایل باشند به سوالات شما پاسخ دهند، به بررسی هر چه بهتر شما کمک خواهند کرد.

7.آیا من از نظر جسمی و روحی داوطلب خوبی برای این جراحی هستم؟

دکتر سالس می گوید: «آماده سازی برای جراحی شامل چهار نوع« رهایی »است: احساسی، فیزیکی، آزمایشگاهی و عاطفی.» بیمار آینده نگر باید قبل از اینکه برای جراحی آماده شود، تمام موارد مهم را در نظر داشته باشد. آیا شما تمایلی به ترک سیگار ندارید؟ آیا از اختلال تناسلی بدن رنج می برید؟ شما باید با پزشک خود صادق باشید تا از عوارض جدی دور بمانید.

  1. پیش از انجام جراحی برای داشتن جراحی خوب و دست یابی به بهترین نتیجه چه انتظاری می توانم داشته باشم؟

پزشک شما باید در مورد مراحل قبل و بعد از جراحی برای اطمینان حاصل کردن از بهترین نتیجه باید توضیح دهد. آیا می توانید سیگار را ترک کنید؟ آیا شما می توانید زمان بهبود استراحت کنید و به کار گردن نپردازید؟ اگر نمی توانید، ممکن است لازم باشد از انجام جراحی صرف نظر کنید.

9.چه خطراتی دارد؟

لازم است مزایا و خطرات هر روش زیبایی را در نظر بگیرید.

  1. چه تکنیک های خاصی برای رسیدن به نتیجه ای که انتظارش را داریم وجود دارد؟

دکتر باید در مورد روش ها و نتیجه ای که در نهایت می خواهید بدست آورید با شما بحث کند. اگر دیگران به شما می گویند آنچه را که میخواهید بسیار خطرناک است، نسبت به نظر آن ها بی تفاوت نباشید. به نظر می رسد که یک جراحی جزئی می تواند خطرات جدی را متحمل شود و سلامتی شما بسیار مهم تر از ظاهر شما است.

11.برای عمل جراحی من چه نوع بیهوشی در نظر گرفته می شود؟

به طور کلی سه نوع بیهوشی در اغلب روش های جراحی وجود دارد: کلی (در این روش بیمار به خواب رفته)، موضعی (تنها محل جراحی بی حس می شود) و IV sedation یا “بیهوشی گرگ و میش” (میزان آگاهی شما تغییر می کند) . مزایا و خطرات برای هر یک از آن ها وجود دارد. در مورد انتخاب خود با دکترتان صحبت کنید.

  1. آیا بیهوشی توسط متخصص بیهوشی یا پرستار تایید شده صورت می گیرد؟

بیهوشی همیشه باید توسط یک متخصص بیهوشی تایید شده توسط هیئت مدیره و یا پرستار خبره تایید شده اداره شود. دکتر جروم ادلستین، جراح پلاستیک تورنتو، توضیح می دهد: “پزشک بیهوشی باید در طول مدت عمل شما و همچنین در طی به هوش آمدنتان حضور داشته باشد.”

13.آیا عمل جراحی برای من انجام خواهد شد؟

لازم است تأیید شود که دکتر همان طور که در صحبت هایش گفته عمل را انجام دهد. در بعضی از جراحی ها، ممکن است با یک جراح تاییدیه هیئت مدیره مشورت کنید، و برای جراحی به یک پزشک دیگر تجربه اندک منتقل شوید. گاهی بعضی از پزشکان اجازه مشورت به طور مستقیم را به بیمار نمی دهند و فقط از طریق ایمیل با شما صحبت می کنند که در این موارد باید بسیار مواظب باشید.

  1. چه کسی در طی مراحل جراحی کنار شما خواهد بود؟ مدرک و میزان تجربه آن ها چگونه است؟

: یک تیم جراحی خوب – از جمله پرستاران تایید شده و تکنسین جراحی – که از علائم حیاتی و نتیجه جراحی خوب اطمینان حاصل می کنند.

  1. چه تعداد عوارض را برای این روش در عمل خود مشاهده کرده اید؟

: هر دکتر باتجربه با بسیاری از مسائل و سختی ها دست و پنجه نرم می کند. برخی از مسائل هیچ ارتباطی با مهارت جراح پلاستیک ندارند، اما با رعایت این موارد بدن فرد بهبود می یابد. دانستن این که چه تعداد از جراحان عوارض را می بینند به شما کمک می کند با اطمینان تصمیم بگیرید که آیا شما مایل به انجام این عمل هستید یا خیر.

  1. اگر در طول یا بعد از جراحی من عارضه ای اتفاق بیفتد، با آن چه باید کرد؟

حتی اگر جراحی را در یک مرکز جراحی سرپایی انجام دهید، جراح شما باید در بیمارستان محلی برای مواردی که سبب عارضه جدی می شوند، مجوزهای لازم را داشته باشد.

  1. بلافاصله بعد از جراحی من کجا میروم؟ آیا توسط پرسنل آموزش دیده بطور مداوم مورد مراقبت قرار می گیرم؟

اگر شرایط لازم برای بهبودی پس از عمل در بیمارستان موجود نباشد، ممکن است پزشک وسایل مورد نیاز برای بهبودی کامل را به بیمار توصیه کند. بعضی از بیماران می گویند که در مرکز جراحی به خوبی از آن ها مراقبت نشده، و امکانات لازم ویا مواد غذایی و آب در اختیارش قرار نداده اند. به همین دلیل توصیه می شود که بطور کامل در این موارد تحقیقات لازم به عمل آورید، و همچنین بخاطر قیمت های اندک جان خود را به خطر نیاندازید.

18.چه مدت طول می کشد تا بهبودی کامل پیدا کنم و یا چه مدت پس از عمل به کمک دیگران نیاز خواهم داشت؟

مهم است بدانید پس از عمل جراحی و چه مدت زمان بهبودی شما طول خواهد کشید. چه زمانی می توانید بچه های خود را بغل کنید؟ چه وقت می توانید دوباره رانندگی کنید یا به کار بازگردید؟ شما احتمالا تا 24 ساعت پس از عمل جراحی نیاز به یک همراه دارید تا شما را نزد پزشکتان ببرد. پزشک شما دستورالعمل های مورد نیاز پس از عمل جراحی را که مناسب نیازهای شما باشد را توضیح می دهد.

19.چه کسی ملاقات و مراقبت های پس عمل را انجام خواهد داد؟

مراقبت های پس از عمل به همان اندازه جراحی می توانند به نتیجه عمل شما نیز بستگی داشته باشند. اگر جراح شما در طی مراجعات پیگیری شما مستقیما حضور نداشته باشد، شما باید توسط پرستاری چکاب شوید که بتواند بلافاصله در صورت بروز هر مشکلی به پزشک اطلاع داده در مورد چگونگی بهبودی بیمار از او کمک بگیرد.

20.اگر از نتیجه نهایی جراحی راضی نباشم چه اتفاقی خواهد افتاد؟

هر جراح نظر خاص خود را در مورد جراحی دوباره دارد. با در نظر گرفتن بهبود کافی پس از عمل، برای جراحی دوم بسیاری از پزشکان هزینه جراحی را کاهش می دهند، اما بیهوشی و هزینه امکانات جراحی به همان میزان باقی می مانند. در حالت ایده آل، این جزئیات باید قبل از جراحی مشخص شوند. بهترین راه برای انجام عمل جراحی دوباره این است که این بار از جراح خود مطمئن باشید و هر دوی شما پیش از ورود به اتاق عمل بدانید که قصدتان از انجام این عمل چیست و چه نتیجه ای از آن می خواهید.

 

سایت به صورت ماهیانه و سالیانه به جراحان محترم اجاره داده می شود. برای اطلاعات بیشتر کلیک کنید.
زمان محدود واگذاری زمان محدود واگذاری