جراحی بینی

بخش خواندنی های سایت

جراحی بینی (Rhinoplasty) و انتخاب دکتر مناسب : 20 سوال اساسی برای مشورت با مشاوران

قیمت جراحی بینی و عوارض جراحی دماغ

قبل از اعتماد به پزشک از جسم، سلامت و پول خود، مطمئن شوید که آن ها را به عنوان مهمترین شرایط جراحی بینی (nose surgery) می توان نام برد. دکتر رناتو سلس، جراحی در سالت لیک سیتی، می گوید: “شما باید بسیار مراقب خود باشید و تحقیق، تحقیق، و باز هم تحقیق انجام دهید.”

به عکس های قبل و بعدی که خود بیماران ارسال کرده اند دقت کنید (فقط به عکس های دکتر اکتفا نکنید)، آن ها را از نزدیک ملاقات کرده و با آن ها مشورت کنید، و یا اگر دور از محل زندگی شما هستند از طریق اسکایپ با آن ها صحبت کنید.

 

جراحی بینی Rhinoplasty

1.آیا گواهی معتبر این حرفه را بدست آورده است یا نه؟

موضوع قابل توجه: در ایالات متحده، جراحان بینی تایید شده توسط هیئت مدیره جراحی پلاستیک آمریکا و هیئت مدیره جراحی پلاستیک و بازسازی صورت ایالات متحده، و همچنین بسیاری از پزشکان تایید شده توسط هیئت آمریکایی پوست و هیئت مدیره چشم پزشکی آمریکا، تحت آموزش دقیق قرار گرفتند و امتحان های کتبی و شفاهی را گذراندند و همچنان رعایت قوانین اخلاق پزشکی را سختگیرانه در پیش گرفتند. همچنین توجه به چگونگی شرح مدرک پرسنل و تعهد آنها نسبت به کیفیت کارشان و  ایمنی بیماران را مورد توجه قرار دادند.

همچنین باید برسی کنید که آیا جراح بینی شما مدارک مربوطه را دارد یا نه که میتوانید از پزشک خود بخواهید مجوز نظام پزشکی و فعالیت خود را به شما نشان دهد  و هیچ اشکالی هم ندارد میتوانید در صفحه اول سایت موضوع (انتخاب دکتر جراحی بینی خوب) این موضوعات را ببینید .

2.جراحی من کجا انجام خواهد شد؟

موضوع قابل توجه: عمل بینی شما باید در یک بیمارستان یا یک مرکز جراحی سرپایی معتبر انجام شود سازمان نظام پزشکی کشور مسئول اعتبار دهی می باشد که بیماران محترم باید جوانب احتیاط را رعایت کنند و جراحی دماغ خود را به دست دکتر های نامعتبر و نا آشنا ندهند.

 3- هزینه جراحی بینی چقدر است؟

هزینه جراحی بینی ( cost of nose surgery) می تواند به طور گسترده ای بسته به روش مورد استفاده، سطح تجربه جراح و مکان، هزینه های جراحی زیبایی بینی یا هزینه های اضافی اتاق عمل، بیهوشی و یا چکاب پس از عمل متفاوت باشد. از ابتدا درمورد تمام مخارج از پزشک خود بپرسید البته این را هم به خاطر داشته باشید که هر قدر هزینه کنید به همان میزان خدمات دریافت می کنید. اگر مبلغ جراحی توسط یک پزشک به میزان قابل توجهی پایین تر از قیمت متوسط پزشکان است ممکن است روی کیفیت خدمات به شدت تاثیر گذاشته و خطرناک باشد. در “فیلم جراحی دماغ” زیر میتوانید یک جراحی باز بینی را از اول ببینید.

4.آیا برای انجام این روش مجوز از بیمارستان دارید؟

حتی اگر عمل جراحی بینی شما در یک مرکز جراحی سرپایی انجام شود، اختیارات بیمارستان به این معنی است که سایر پزشکان تعلیمات و مدارک خود را تأیید کرده اند. اگر پزشک شما کاری کند که با تایید بیمارستان نباشد وجود بخش اوژانس بسیار مهم می باشد.

5.سالانه چه تعداد از این عمل ها انجام می دهید؟ بطور متوسط روزانه چه تعداد عمل انجام می دهید؟

پزشکی را انتخاب کنید که با توجه به میزان تجربه بالایش شما بتوانید با او احساس راحتی کنید و متوجه خواهید شد که آن ها از گفتن تعداد جراحی هایی که روزانه انجام می دهند پرهیز می کنند.  یک جراح که در هر روز 10 جراحی بینی یا بیشتر انجام می دهد احساس می شود سرعت ناامنی در جراحی دارد.

6.آیا می توانم عکس های قبل و بعد از بیماران قبلیتان در این روش را ببینم؟

برای دیدن عکس و فیلم های قبل و بعد بیماران اخیر اصرار داشته باشید. توجه ویژه ای به بیمارانی که ویژگی ها و یا ساختار بینی مشابه شما دارند، داشته باشید، بنابراین شما می توانید احساس کنید که این جراحی بر شما چگونه خواهد بود. حتی ممکن است تماس با بیماران قبلی که ویژگی مشابه شما دارند و کسانی که مایل باشند به سوالات شما پاسخ دهند، به بررسی هر چه بهتر شما کمک خواهند کرد.

 

 7 – برای داشتن جراحی خوب و دست یابی به بهترین نتیجه چه انتظاری می توانم داشته باشم؟

پزشک جراحی شما باید در مورد مراحل قبل و بعد از جراحی بینی برای اطمینان حاصل کردن از بهترین نتیجه باید توضیح دهد. آیا می توانید سیگار را ترک کنید؟ آیا شما می توانید زمان بهبود استراحت کنید و به کار گردن نپردازید؟ اگر نمی توانید، ممکن است لازم باشد از انجام جراحی صرف نظر کنید کشیدن سیگار در مردان بیشتر می باشد و خطراتی دارد.

8.چه خطراتی دارد؟

لازم است مزایا و خطرات هر روش زیبایی را در نظر بگیرید.

چه تکنیک های خاصی برای رسیدن به نتیجه ای که انتظارش را داریم وجود دارد؟

دکتر باید در مورد روش ها و نتیجه ای که در نهایت می خواهید بدست آورید با شما بحث کند. اگر دیگران به شما می گویند آنچه را که میخواهید بسیار خطرناک است، نسبت به نظر آن ها بی تفاوت نباشید با بیماران دیگر صحب کنید.

9.برای عمل جراحی بینی من چه نوع بیهوشی در نظر گرفته می شود؟

به طور کلی سه نوع بیهوشی در اغلب روش های جراحی وجود دارد:  1- کلی (در این روش بیمار به خواب رفته) 2- موضعی (تنها محل جراحی بی حس می شود) و 3- sedation یا “بیهوشی گرگ و میش” (میزان آگاهی شما تغییر می کند) . مزایا و خطرات برای هر یک از آن ها وجود دارد. در مورد انتخاب خود با دکترتان صحبت کنید.

 10 – آیا بیهوشی توسط متخصص بیهوشی یا پرستار تایید شده صورت می گیرد؟

بیهوشی همیشه باید توسط یک متخصص بیهوشی تایید شده توسط هیئت مدیره بیمارستان و یا پرستارخبره تایید شده انجام شود. دکتر جروم ادلستین، جراح پلاستیک تورنتو، توضیح می دهد: “پزشک بیهوشی باید در طول مدت عمل شما و همچنین در طی به هوش آمدنتان حضور داشته باشد.”

چه کسی در طی مراحل جراحی کنار شما خواهد بود؟ مدرک و میزان تجربه آن ها چگونه است؟

: یک تیم جراحی بینی خوب – از جمله پرستاران تایید شده و تکنسین جراحی – که از علائم حیاتی و نتیجه جراحی خوب اطمینان حاصل می کنند.

چه تعداد عوارض بینی را برای این روش در عمل خود مشاهده کرده اید؟

: هر دکتر باتجربه با بسیاری از مسائل و سختی ها دست و پنجه نرم می کند. برخی از مسائل هیچ ارتباطی با مهارت جراح پلاستیک ندارند، اما با رعایت این موارد بدن فرد بهبود می یابد. دانستن این که چه تعداد از جراحان عوارض را می بینند به شما کمک می کند با اطمینان تصمیم بگیرید که آیا شما مایل به انجام این عمل هستید یا خیر.

اگر در طول یا بعد از -جراحی بینی- من عارضه ای اتفاق بیفتد، با آن چه باید کرد؟

حتی اگر جراحی بینی را در یک مرکز جراحی سرپایی انجام دهید، جراح شما باید در بیمارستان محلی برای مواردی که سبب عارضه جدی می شوند، مجوزهای لازم را داشته باشد.

بلافاصله بعد از جراحی من کجا میروم؟ آیا توسط پرسنل آموزش دیده بطور مداوم مورد مراقبت قرار می گیرم؟

اگر شرایط لازم برای بهبودی پس از عمل در بیمارستان موجود نباشد، ممکن است پزشک وسایل مورد نیاز برای بهبودی کامل را به بیمار توصیه کند. بعضی از بیماران می گویند که در کلینیک جراحی بینی به خوبی از آن ها مراقبت نشده، و امکانات لازم ویا مواد غذایی و آب در اختیارش قرار نداده اند. به همین دلیل توصیه می شود که بطور کامل در این موارد تحقیقات لازم به عمل آورید، و همچنین بخاطر قیمت های اندک جان خود را به خطر نیاندازید.

11 – چه مدت طول می کشد تا بهبودی کامل پیدا کنم و یا چه مدت پس از عمل به کمک دیگران نیاز خواهم داشت؟

مهم است بدانید پس از عمل جراحی و چه مدت زمان بهبودی شما طول خواهد کشید. چه زمانی می توانید بچه های خود را بغل کنید؟ چه وقت می توانید دوباره رانندگی کنید یا به کار بازگردید؟ شما احتمالا تا 24 ساعت پس از عمل جراحی بینی نیاز به یک همراه دارید تا شما را نزد پزشکتان ببرد. پزشک شما دستورالعمل های مورد نیاز پس از  جراحی بینی را که مناسب نیازهای شما باشد را توضیح می دهد.

12 – چه کسی ملاقات و مراقبت های پس از عمل را انجام خواهد داد؟

مراقبت های پس از عمل به همان اندازه جراحی می توانند به نتیجه عمل شما نیز بستگی داشته باشند. اگر پزشک بینی شما در طی مراجعات پیگیری شما مستقیما حضور نداشته باشد، شما باید توسط پرستاری چکاب شوید که بتواند بلافاصله در صورت بروز هر مشکلی به پزشک اطلاع داده در مورد چگونگی بهبودی بیمار از او کمک بگیرد.

13 – اگر از نتیجه نهایی جراحی بینی راضی نباشم چه اتفاقی خواهد افتاد؟

هر جراح شما نظر خاص خود را در مورد تکرار جراحی بینی دوباره دارد. با در نظر گرفتن بهبود کافی پس از عمل، برای جراحی دوم بسیاری از پزشکان هزینه جراحی را کاهش می دهند، اما بیهوشی و هزینه امکانات جراحی بینی به همان میزان باقی می مانند. در حالت ایده آل، این جزئیات باید قبل از جراحی مشخص شوند. بهترین راه برای انجام دوباره آن این است که این بار از جراح خود مطمئن باشید و هر دوی شما پیش از ورود به اتاق عمل بدانید که قصدتان از انجام این عمل چیست و چه نتیجه ای از آن می خواهید.

در ویدیوی زیر میتوانید یک جراحی کامل را مشاهده بفرمایید:

** برای اطلاعات بیشتر در مورد جراحی حتما مقالات زیر را مطالعه بفرمایید :

لیفت بینی بدون جراحی
1ارد, 1397

لیفت بینی بدون جراحی بینی

توسط: | برچسب ها:

لیفت دماغ چیست ؟ آیا امکان لیفت بینی بدون جراحی وجود دارد ؟ هنگامی که ما معمولا به رینوپلاستی فکر می کنیم، ممکن است به عنوان نوعی از روش هایی باشد که کل بینی را تغییر می دهد. اما واقعیت این است که بیماران مختلف می خواهند نتایج متفاوت داشته باشند. برخی از بیماران واقعا تغییرات بزرگی را در بینی می خواهند ایجاد کنند اما بیماران دیگر فقط با تغییرات اندک روی دماغ خود به نتیجه لازم می رسند آن ها به این نتیجه رسیده اند که یک تغییر کوچک […]
ادامه مطلب

Medication after nose surgery
8فرو, 1397

دارو های بعد از عمل بینی

توسط: | برچسب ها:

ویدیو دارو های مصرفی بعد از عمل بینی در مورد مصرف داروهای جراحی بینی هر دکتر نسخه خود را دارد اما ما در این مطلب سعی در راهنمایی هرچه بهتر شما داریم.طبق ویدیوی زیر میتوانید از سفالکسین هر 8 ساعت با معده پر استفاده کنید،قرص انتی هیستامین شبی 1 عددقرص استامینوفن در صورت وجود درد تا روزی 3 تاآمپول بتامتازون روز دوم یا سوم برای کاهش التهاب بینییک پماد بینی هم لازم دارید که هر 6 ساعت روی بخیه ها بمالید.قطره رینوسالتین را به مدت 1 ماه هر 6 ساعت […]
ادامه مطلب

عمل بینی استخوانی
11اسف, 1396

جراحی بینی استخوانی

توسط: | برچسب ها:

بینی های استخوانی به بینی میگویند که حالت قوز شکل دارند معمولا به آن ها دماغ عقابی هم میگویند در همه جای کشور این نوع دماغ استخوانی وجود دارد اما ممکن است بر اساس ژنتیک بیشتر در نواحی شمال کشور دیده شود. با ظهور علوم زیبایی مانند جراحی بینی استخوانی این نیاز در سایر افراد ایجاد شد که بینی خود را عمل کنند و به آن فرم صاف بدهند تا کمتر ظاهر قبلی دیده شود. عمل بینی استخوانی (Bone Nose Surgery 2018) یکی از رایج ترین جراحی های بینی در […]
ادامه مطلب

پولیپ بینی
29بهم, 1396

جراحی پولیپ بینی

توسط: | برچسب ها:

پولیپ بینی چیست؟ و راه های درمان آن : قبل از اینکه در مورد جراحی پولیپ بینی صحبت کنیم اجازه دهید بررسی کنیم علائم آن چیست؟ پولیپ بینی (polyp nose) اغلب تعریف شده اند که ضایعات غیر طبیعی هستند پولیپ های مورد بحث بیشتر در معرض ضایعات نیمه شفاف بینی هستند که ازحفره بینی یا از یک یا چند سینوس پارانازال که اغلب در مسیر خروج سینوس ها بوجود می آیند. علائم داشتن پولیپ بینی : 1- مسدود شده بینی 2- آبریزش بینی 3- کاهش احساس بوی محیط اطراف و […]
ادامه مطلب

چسب زدن بینی عمل شده
17بهم, 1396

نحوه چسب زدن بینی عمل شده

توسط: | برچسب ها: , ,

شما به عنوان داوطلب جراحی بینی باید نحوه چسب زدن بینی عمل شده (How to glue nose) را بدانید و آگاهی خود را افزایش دهید. دکتر شما بعد از عمل جراحی بینی به طور معمول به شما توصیه میکند دماغ خود را با چسب ببنید چرا که موجب جمع و جور شدن و انقباظ پوست و استخوان می شود. این چسب بینی موجب میشود حالت یک دستی بافت بینی حفظ شود و قسمت های گوشتی و بافت اضافی ایجاد نشود. تا چه زمانی بعد از عمل بینی باید چسب زد؟ […]
ادامه مطلب

عمل جراحی بینی گوشتی
25آبا, 1396

جراحی بینی گوشتی

توسط: | برچسب ها:

در عمل جراحی بینی گوشی  پوست ضخیم و غضروف ظریفی دارند. از آن جایی که روش های قدیمی اغلب برای  این نوع عمل بی فایده هستند کم تر مورد استفاده قرار می گیرند. اما با استفاده از روش های جدیدتر امکان زیبایی بینی های گوشتی بیشتر است. چنان که در ابتدا گفتیم بینی های گوشتی دارای پوست ضخیم و غضروف ظریف هستند و در مقابل بینی هایی که دارای پوست نازک و غضروف ضخیم هستند، بینی استخوانی نامیده می شوند که شانس بهتری برای جراحی دارند.  بعد از عمل جراحی […]
ادامه مطلب

فرق بین عمل بینی باز و بسته
18فرو, 1396

جراحی بینی باز یا بسته

توسط: | برچسب ها:

بهتره برای پرس به این پاسخ که عمل بینی بسته بهتره یا باز بهتره ببینیم پزشکان جراحی بینی در این مورد چه میگویند و اکنون پاسخ پزشکان جراح خود را با مشاهده نتایج بدست آمده از جراحی هایش انتخاب کنید نه تکنیک های او! این یک سؤال است که هنوز در میان جراحانی که احساسات بسیار قوی نسبت به دیگران دارند، وجود دارد. اما، خوشبختانه امروزه از بین مسائلی که وجود دارند این مورد، موضوع زیاد مهمی نیست. در قرن گذشته که عمل بینی بسیار محبوب شد، همه جراحی از […]
ادامه مطلب

جراحی بینی شکسته
19اسف, 1395

عمل شکستگی بینی

توسط: | برچسب ها:

جراحی بینی شکسته شده چگونه است ؟ انواع شکستگی بینی چیست؟  با ما همراه باشید. شکستگی بینی به هر گونه شکاف یا شکستگی در قسمت استخوانی بینی گفته می شود. معمولا در نتیجه عوامل خارجی این اتفاق رخ می دهد. شایعترین علل شکستگی بینی، ضربه به صورت در هنگام مجادله، تصادف، افتادن و ضربه درهنگام ورزش است. شکستگی بینی اغلب به عنوان شایع ترین نوع شکستگی صورت مطرح می شود و طی مطالعاتی اثبات شده که شکستگی بینی تقریبا نیمی از همه صورت به حساب می آید. انواع جراحی شکستگی […]
ادامه مطلب

دستگاه کوچک کننده بینی
6خرد, 1395

تاثیر دستگاه کوچک کننده بینی در زیبایی

توسط: | برچسب ها:

دستگاه کوچک کننده بینی بسیار روی زبان ها در آمد و شد است اما واقعا موثر است و می تواند جای عمل بینی را بگیرد در ادامه به این موضوع می پردازیم  امروز میخواهیم راجب دستگاه کوچک کننده بینی صحبت کنیم که به “عمل بینی بدون جراحی”  شهرت یافته است.وسیله ای که در بسیاری از مجلات , سایت های اینترنتی و حتی شبکه های ماهواره ای تبلیغات بسیار گسترده ای از آن را به چشم دیده اید و شنیده اید و در سال 2018 و 2019 نیز این روند ادامه […]
ادامه مطلب

سایت به صورت ماهیانه و سالیانه به جراحان محترم اجاره داده می شود. برای اطلاعات بیشتر کلیک کنید.
زمان محدود واگذاری زمان محدود واگذاری