خانه / جراحی بینی / عمل جراحی بینی گوشی

عمل جراحی بینی گوشی

در عمل جراحی بینی گوشی  پوست ضخیم و غضروف ظریفی دارند. از آن جایی که روش های قدیمی اغلب برای  عمل جراحی بینی گوشتی بی فایده هستند کم تر مورد استفاده قرار می گیرند.

اما با استفاده از روش های جدیدتر امکان زیبایی بینی های گوشتی بیشتر است. چنان که در ابتدا گفتیم بینی های گوشتی دارای پوست ضخیم و غضروف ظریف هستند و در مقابل بینی هایی که دارای پوست نازک و غضروف ضخیم هستند، بینی استخوانی نامیده می شوند.

آیا در عمل جراحی بینی های گوشتی پس از جراحی به حالت اولیه خود برمیگردند ؟

در روش های قدیمی هیچ کار خاصی بر روی بینی های گوشتی صورت نمی گیرد. زیرا در این عمل ها غضروف و استخوان بینی برداشته می شود و در نهایت موجب کوچک تر شدن بینی می شود. اما چنان که می دانیم بینی های گوشتی دارای غضروف های ضعیف تری هستند. که اگر بریده شود گرچه ممکن است بینی برای مدت کوتاهی کوچک و زیباتر شود، اما با گذشت زمان و عملکردهای زیر پوستی، بینی ورم کرده و به سمت پایین می آید. به این دلیل است که افراد در مورد شخصی که  داوطلب عمل بینی گوشتی است می گویند پس از عمل به سمت پایین کشیده خواهد شد.

عمل زیبایی بینی گوش

اما چون بینی گوشتی (fleshy noses) به واسطه غضروف شکل می گیرند، برگشت پذیری این بینی ها کاهش می یابد و یا حتی ممکن است این چنین نشود.

 فیلم عمل بینی گوشتی

میتوانید در کلیپ عمل بینی گوشتی زیر ببینید چه افراد مشهوری این عمل جراحی خوب را انجام داده اند :

 

در جراحی بینی های گوشتی تقویت غضروف انجام می شود. بدین منظور غضروف میانی بینی (سپتوم) را برداشته و برای تقویت غضروف نوک بینی مورد استفاده قرار می گیرد. به طوری که زمان آغاز تغییرات پلاستیکی در بینی، هیچ گونه تغییر و یا برگشت پذیری در فرم بینی اتفاق نمی افتد.

نتیجه گیری

عمل بینی در بینی های استخوانی بهتر و آسان تر است. در نتیجه باید گفت که بینی های گوشتی کمتر مورد رضایت افراد قرار می گیرند و کسانی که دارای این نوع بینی ها می باشند نباید از جراحی بینی انتظار زیادی داشته باشند. گرچه گفته می شود با استفاده از روش های جدید برای این دسته از بینی ها امکان زیبایی همیشگی ایجاد شده است.

درصد جراحی های بینی موفق

بسیاری از افرادی که می خواهند جراحی زیبایی بینی انجام دهند، از جراح خود سوال می کنند که به چه میزان عمل بینی من موفقیت آمیز خواهد بود و معمولا دوست دارند پزشک جراح با استفاده از درصد به این پرسش پاسخ بدهد.

تعیین نتیجه جراحی بینی با درصد مشکلات خاص خودش را دارد و ممکن است تفسیرهای مختلفی از این درصد بدست آید. به عنوان مثال اگر جراح به بیمار بگوید که عمل شما ۶۰ موفقیت آمیز خواهد بود، بلافاصله شخص این سوال را مطرح می کند که این به چه معناست ؟ آیا منظور شما این است که ۴۰ درصد امکان مشکل در جراحی من وجود دارد ؟ در حالی که این دقیقا چیزی نیست که پزشک می خواهد بگویید.

باید به این نکته توجه داشت که در صورتی یک بینی بسیار خوب می شود که آن چهره از همه جوانب بسیار زیبا و استاندارد باشد. بنابراین اگر یک صورت ۱۰۰ درصد استاندارد باشد پس نتیجه عمل ۱۰۰ درصد خوب می شود. از طرف دیگر، بینی هر فرد ظرفیت خود را دارد تا زیبا باشد. به عنوان مثال نتیجه عمل شخصی که بینی بزرگ و گوشتی دارد هرگز مانند فردی که بینی کوچک و استخوانی دارد و مشکل آن تنها یک قوز کوچک است، نمی شود. با توجه به نکاتی که در بالا ذکر شد، اگر برای مثال به شخصی با بینی گوشتی و با چهره زیبای طبیعی گفته شود نتیجه عمل جراحی شما ۴۰ درصد است، این بدان معنی است که زیبایی شما از طریق جراحی بینی افزایش می یابد، اما اگر استاندارد زیبایی بین ۰ تا ۱۰۰ باشد شما ۴۰ از ۱۰۰ را دریافت می کنید.

در اینجا روشن است که منظور از ۴۰ این نیست که زیبایی فرد افزایش نمی یابد و یا این که بینی فرد بدتر خواهد شد، بلکه به این معناست که زیبایی آن شخص از طریق جراحی بینی افزایش می یابد اما نه این که ۱۰۰ بینی زیبا شود بلکه ۴۰ درصد از آن را تضمین می کند. علاوه بر این باید اشاره کرد که اگر عمل توسط یک جراح بینی خوب و با مهارت انجام شود و هیچ اشتباهی رخ ندهد ۴۰ درصد زیبا خواهد شد. برای توضیح بیشتر می توان گفت اگر به یک نفر گفته شود که شما ۸۰ درصد از نتیجه جراحی بینی خود را دریافت می کنید، این بدان معنا نیست که ۲۰ درصد احتمال دارد بینی او بد شود، اما این بدان معناست که نمره زیبایی او بعد از جراحی بینی از ۰ تا ۱۰۰ ، ۸۰ می باشد.

نکته دیگری که در ادامه به آن اشاره می کنیم این است که بسیاری از افراد فکر می کنند که اگر جراحی بینی برای بار دوم صورت بگیرد، به ۱۰۰ درصد زیبایی خواهند رسید. اما باید گفت که این ایده نادرست است و به گفته جراح اگر در بهترین شرایط پس از جراحی قرار بگیرد عمل بسیار رضایت بخش خواهد بود.

 جراحی بینی گوشتی بدون عمل

چه کسی برای جراحی زیبایی بینی مناسب است ؟

یکی از رایج ترین انواع جراحی های پلاستیکی صورت عمل بینی است که در سراسر جهان رایج شده است و افراد بیش از پیش مایل به عمل جراحی بینی هستند. امروزه به دلیل پیشرفت های تکنولوژی بسیاری از بیماری ها قابل درمان هستند و جراحی بینی یکی از این مشکلات پزشکی است که امکان اشکال و تغییر فرم در آن وجود دارد. اما سوال این است که بهترین انتخاب برای عمل زیبایی چه کسی است ؟ برای مثال کسانی که دارای بینی های نامتقارن و قوز و یا کج شدن بینی هستند به گونه ای که صورت فرد حالت عادی نداشته باشد و یا بینی های گوشتی با نوک پهن و بزرگ را کدام جراحی می تواند به خوبی عمل کند ؟ در میان این افراد برخی توسط ضربه ای که به بینی وارد شده باعث کج شدن بینی شان می شود. که معمولا این افراد اعتماد به نفس خود را در میان دوستان و همچنین جامعه از دست می دهند که در نتیجه آن کیفیت زندگی آن ها کاهش می یابد.

شرایط مناسب برای جراحی بینی

اولین چیزی که بسیار حائز اهمیت است سلامت روحی و جسمانی فرد است.

اگر فرد کاملا سلامت باشد پس از جراحی به راحتی به هوش آمده و همچنین عمل تاثیر چندانی بر جسم او نمی گذارد. اگر شخص در مورد سلامت جسمانی خود شک و تردید داشته باشد، جراحی او پس از چکاب کامل و انجام آزمایش های متعدد انجام می شود. هر فردی که جراحی بینی انجام می دهد باید انتظار منطقی از عمل خود داشته باشد. بنابراین شخصی که انتظار نتیجه غیر منطقی از جراحی بینی خود داشته باشد و یا دچار بیماری هایی از قبیل افسردگی و وسواس باشد، مورد خوبی برای جراحی بینی نیست.

سن مناسب برای عمل جراحی بینی

سن فرد برای انجام عمل بینی باید مناسب باشد و زمانی که بینی به طور کامل رشد کرده باشد شخص می تواند جراحی کند. این سن در بین دخترها و پسرها متفاوت است. برای پسرها از ۱۵ تا ۱۷ سالگی و برای دخترها از ۱۴ تا ۱۶ سالگی است که بینی کاملا رشد می کند، درحالی که جراحی بینی برای افراد سالخورده محدودیت سنی دارد. اما اگر شخصی در سلامت کامل روحی و جسمانی باشد و حتی اگر در دهه هشتاد سنش باشد نیز امکان عمل جراحی برای او وجود دارد.

وضعیت مالی خوب

یکی دیگر از شرایط جراحی بینی این است که فرد دارای استقلال مالی باشد. وی باید بتواند هزینه این عمل زیبایی را پرداخت کند.

شرایط یک بینی خوب

دیگر عامل مهم پوست بینی است که تاثیر قابل توجهی بر نتیجه عمل جراحی دارد. فردی که دارای پوستی نازک باشد نسبت به فردی که پوست ضخیمی دارد مورد بهتری می باشد و نتیجه عمل جراحی بیشتر رضایت بخش خواهد بود.

افرادی که از خودشان سوال می کنند که آیا مورد مناسبی برای جراحی بینی هستند یا نه، البته به غیر از مسائلی که در بالا مورد بحث قرار گرفتند، باید با یک پزشک جراح مشورت کنند و جراح پس از بررسی کامل به تمام سوالات آن ها پاسخ خواهد داد.

جراحی بسته بینی

جراحی بسته شده بینی چیست ؟

دو روش مختلف در جراحی بینی وجود دارد. جراحی باز و بسته. در جراحی زیبایی بینی باز، برش در خارج از بینی صورت می گیرد، اما در روش بسته که Rhinoplasty Endonasal نامیده می شود، برش درون سوراخ بینی ایجاد می شود. بنابراین برخلاف روش باز، پس از جراحی هیچ جای زخمی باقی نمی ماند و بیماران در معرض مشکلات اجتماعی در مورد زخم قرار نمی گیرند.

علاوه بر این به دلیل این که تمام برش ها داخل بینی ایجاد می شوند، در روش بسته بینی کوتاه تر از روش باز می باشد.

تفاوت جراحی زیبایی باز و بسته

بین جراحی باز و بسته تفاوت هایی وجود دارد که در پایین ذکر شده اند:

در روش بسته برش های خارجی ایجاد نمی شوند بنابراین جای زخمی دیده نمی شود.

از آن جایی که در روش بسته بافت ها کمتر مختل می شوند، بیماران پس از این جراحی نسبت به روش باز کمتر دچار خونریزی، تورم و کبودی می شوند و به همین دلیل در مدت زمان کوتاهی بهبودی می یابند.

افرادی که جراحی بینی باز داشته باشند ممکن است ۲-۳ هفته پس از آن احساس درد و ناراحتی داشته باشند اما کسانی که به روش بسته جراحی میکنند بعد از ۷-۸ روز بهبود خواهند یافت.

اگر چه روش بسته دوره بهبود کوتاه تری دارد اما لزوما به این معنا نیست که روش بهتری است. ابتدا باید با جراح مشورت کرد و سپس او تشخیص می دهد که کدام روش جراحی برای شخص بهتر است. مثلا برای بیمارانی که بینی آن ها مشکلات عمده دارد جراحی باز بهتر از بسته است.

مزایای جراحی بسته

سوالات متعددی در مورد این که کدام روش جراحی بینی بهتر است پرسیده می شود. در زیر به شرح برخی از مزایای جراحی زیبایی بسته می پردازیم :

جای زخم قابل مشاهده نیست.

پس از جراحی، تورم کمتری در اطراف نوک بینی بیمار ایجاد می شود.

با توجه به این که مدت زمان عمل جراحی کمتر است، بیهوشی کوتاه تر خواهد بود.

به دلیل این که زمان بهبودی کوتاه تر است بیماران به زودی به کار و زندگی اجتماعی خود باز می گردند.

جراحی بسته باید توسط یک جراح ماهر و متخصص صورت گیرد، زیرا او مجبور است در یک فضای کوچک با دید کم عمل کند. یک جراح خوب باید در هر دو روش جراحی مسلط باشد و برای هر بیمار با روش مورد نیاز خاص او جراحی کند. علاوه بر این، در زمان مشورت با پزشک، باید در مورد این دو روش با بیمار خود صحبت کند.

پس از اتمام توضیحات در انتخاب جراح و روش عمل جراحی بینی نباید عجله کرد. پس تحقیق و بررسی می توان برای دست یابی به بهترین نتیجه، بهترین انتخاب را داشت.

انواع جراحی بینی (رینوپلاستی)

انواع جراحی بینی: آیا انواع جراحی های بینی را می شناسید ؟ آیا می دانید که انواع مختلف رینوپلاستی وجود دارد ؟

اول از همه اجازه دهید که نگاهی به معنای رینوپلاست داشته باشیم. رینوپلاستی یا جراحی بینی انواع مختلفی دارد که rhinoplastynasal نامیده می شود. در این روش ساختار و شکل بینی را با روش های مختلف تغییر می دهند. این شیوه بسیار رایج و محبوب است و مردان و زنان زیادی در سراسر جهان با این روش بینی شان را جراحی می کنند.

نکته ای که باید مورد توجه قرار بگیرد این است که عمل های بینی متفاوتی انجام می شود. بعضی افراد از جراحی فقط قصد زیبایی و جذابیت دارند اما برخی دیگر بدلیل مشکلات تنفسی، جراحت و آسیب و یا مشکلات خاصی جراحی می کنند. در مجموع هر کس هدف خاص خود را دارد و امیدوار است که به نتیجه مورد نظر دست یابد.

جراحی بینی یا رینوپلاستی با طیف گسترده ای از خواسته ها هم پوشانی دارد بنابراین در انواع مختلفی مورد استفاده قرار می گیرد. در زیر روش های مختلف جراحی بینی ذکر شده است:

جراحی زیبایی بینی

جراحی زیبایی بینی یک نوع رینوپلاستی است که ساختار بینی را بهبود می بخشد و تناسب بین بینی و صورت را افزایش می دهد. این جراحی بینی با تغییر شکل در بینی،  باعث زیبایی بیشتر چهره می شود. از آن جایی که جراحی بینی یک عمل اختیاری است بیمه به آن تعلق نمی گیرد. به هر حال اگر شخصی از بینی خود ناراضی است و مایل به تغییر شکل بینی خود است می تواند با مشاوره با یک جراح مجرب و متخصص اقدام به عمل کند.

عمل جراحی مشکلات تنفسی بینی

جراحی مشکلات تنفسی بینی نوعی رینوپلاستی است که عملکرد بینی را بهبود می بخشد. بعضی از افراد به علت مسائل مادر زادی مشکل تنفسی دارند. در مجرای تنفسی برخی از افراد گرفتگی وجود دارد که موجب مسدود شدن راه تنفسی میشود. بنابراین عمل جراحی بینی به منظور بهبود جریان هوا در بینی صورت می گیرد. باید گفت که برخی افراد داری بینی بسیار کوچک هستند و با کمک عمل جراحی مقداری آن را بزرگ تر کرده تا تناسب بینی با صورت افزایش یابد.

جراحی بازسازی بینی

در برخی از بیماری ها مانند سرطان پوست ممکن است لازم باشد بخشی از بینی حذف شود. در این مورد جراحی بازسازی بینی به منظور بهبود شکل، ظاهر و عملکرد بینی انجام می شود. بعضی از افراد به علت شکستگی و آسیب در بینی نیازمند عمل رینوپلاستی می شوند بنابراین به منظور اصلاح بینی عمل جراحی بازسازی انجام می شود.

جراحی دوباره بینی

برخی از بیماران از نتیجه جراحی اولیه بینی خود ناراضی هستند و برای بار دوم به جراحی بینی می پردازند. عمل دوم به منظور اصلاح نقص های عمل اول انجام می شود.

در نهایت شما باید این نکته را در نظر بگیرید که همه افراد دارای ساختار بینی خاصی هستند، بنابراین انواع جراحی بینی که در بالا ذکر شد در هر فرد کمی متفاوت است. با انتخاب یک جراح ماهر می توانید نگرانی های خود را به حداقل برسانید، زیرا او بهترین راه ممکن را برای شما فراهم می کند و به شما در تصمیم گیری درست و منطقی کمک می کند.

___________________________________________________________________________

در مورد عمل زیبایی واژن بیشتر بدانیم :

زایمان می تواند تنش و قدرت واژن را کاهش دهد و معمولا این علائم با افزایش سن بیشتر می شوند. هنگامی که واژن بیش از حد باز و صاف شود ممکن است اصطکاک و احساس در طول رابطه جنسی برای هر دو طف کاهش می یابد. همچنین بعضی از زنان در حفظ تامپون ها مشکل دارند و ممکن است در حین مقاربت با صداهای گاز مانند مواجه شوند.

تمرینات کف پا که بعضی اوقات به عنوان باز آموزی پرینیال و اسفنکتر شناخته می شوند، می توانند به بهبود نیروی از دست رفته ماهیچه ها کمک کند و همچنین باعث تقویت کف لگن می شوند. با این حال مزایای ورزش محدود است به ویژه برای زنانی که چند فرزند دارند.

شخصی که دچار سستی و شلی واژن شده است و نزدیکی برای او و همسرش رضایت بخش نیست مورد مناسبی برای این جراحی می باشد. واژینوپلاستی نیز می تواند شامل لابیاپلاستی، هیمنوپلاستی و افزایش G-spot باشد.

عمل جراحی حدود یک ساعت طول می کشد و تحت بیهوشی انجام می شود. در طی این عمل، بخشی از پوشش واژن برداشته می شود و عضلات به هم چسبانده می شوند. هر گونه بافتی که ممکن است در حین زایمان کشیده یا پاره شود نیز می تواند تصحیح شود. برش ها با بخیه های گوشتی بسته می شوند و هیچ جای زخمی باق نمی ماند. در نتیجه به سرعت واژن جمع تر می شود و عضلات به طرز چشمگیری تنگ تر می شوند.

شخص در عرض یک تا سه هفته به حالت عادی باز می گردد و پس از حدود شش هفته می تواند رابطه جنسی داشته باشد.

برای دیدن تمامی مطالب عمل زیبایی واژن روی لینک کلیک کنید .

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

مراقبت بعد عمل زیبایی بینی

مراقبت غذایی بعد عمل بینی

مراقبت غذایی بعد عمل بینی و باید و نباید هایی که کمک می کند یک …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *