مقالات جراحی و زیبایی (لطفا نظرات خود را در مورد مطالب انتهای آن کامنت کنید ).

انواع عمل بینی

انواع جراحی بینی

توسط: | برچسب ها: | دیدگاه ها: 0 | خرداد 8ام, 1397

انواع عمل بینی

بینی شما یکی از ویژگی های متمایز چهره شماست و عملکرد صحیح آن در زندگی روزمره شما ضروری است. هنگامی که شما با ناراحتی به بینی خود نگاه می کنید و از آن ناراضی هستید یا عوارض عملکردی دارد که باعث نفس کشیدن سخت شما می شود، می توانید کیفیت زندگی خود را تغییر دهید.انواع جراحی بینی می تواند عوارض فیزیولوژیکی را تعدیل کند که توانایی شما برای درست نفس کشیدن افزایش پیدا میکند. همچنین می تواند شکل دماغ خود را برای افزایش زیبایی آن تغییر دهید. انواع مختلفی از  عمل جراحی بینی وجود دارد که برای رفع نیازهای مختلف به کار گرفته می شوند.

عملکرد دکتر جراح بینی می توانند ناهنجاری های فیزیکی را که مانع از تنفس، مثل آنهایی که ناشی از نقص مادرزادی هستند برطرف کند.همچنین می توانند اثرات آسیب فیزیکی را اصلاح کنند. با تغییر شکل دادن و جایگزینی غضروف و استخوان بینی، دکترجراحی رینوپلاستی شما می تواند به شما در رسیدن به نفس کشیدن راحت کمک کند و از نظر ظاهری نیز از روش های موجود بهره ببرد.

جراحی بینی می تواند به صورت روش “باز” یا “بسته” باشد. رینوپلاستی باز ، بازسازی بر روی خارج از بینی است، در حالی که رینوپلاستی یا عمل بینی بسته فقط شامل برش در داخل بینی است. گرچه ممکن است، جراحان از یک تکنیک بسته برای جلوگیری از زخم های قابل مشاهده استفاده کنند، اما در صورت آسیب شدید، یا زمانی که محل درمان در حفره بینی قرار دارد، ممکن است عمل بینی باز باشد. یک جراح ماهر و واجد شرایط می تواند برش های جراحی باز را در داخل  بینی به حداقل ممکن برساند.

درمان انحراف بینی

حفره بینی به دو بخش که از قسمت فوقانی بینی گسترش می یابد، جدا می شود، جایی که آن به جمجمه متصل می شود.سپتوم شامل چند بخش غضروف و استخوان است. بخش پایینی آن بر ستون فقرات قدامی قرار دارد، استخوان حمایتی است که می توانید  آن را در نقطه ای که بینی و ناحیه بالای بینی احساس کنید.

سپتوم به سمت یک حفره بینی گسترش می یابد و انحراف بینی زمانی ایجاد می شود که به جای ایجاد دو گذر مساوی، از بین می رود و تنها یک سوراخ بینی شما آزادانه تنفس می کند. هنگامی که سپتوم به یک طرف خم می شود، می تواند یک شکل S ایجاد کند یا به C شکل در بیاید. هر دو نوع سپتوم انحراف می تواند جریان هوا را متوقف کند و در نهایت موجب آسیب به بافت نرم بینی شود که نتیجه آن اختلال در تنفس خواهد بود.

روی دکمه زیر کلیک کنید و مقاله کامل را بخوانید.

توربین های بزرگ

عمل بینی همچنین می تواند توربین های بزرگ را اصلاح کند. این استخوان های طولانی و نازک به  داخل حفره بینی گسترش یافته و به شکل کوچک، پیچ خورده و مانند دستگیره پایان می یابد. سه مجموعه توربین ها وجود دارد: توربین های برتر که در داخل بینی بین چشم قرار دارند؛ توربین های میانی، در وسط بینی قرار دارند؛ و توربین های پایین تر، که به درستی در بالای خط سوراخ بینی قرار دارند. بافت نرم turbinates را پوشش می دهد، رطوبت هوا را به عنوان شما در معرض استنشاق.

بعضی از جراحان، با حذف بافت و کاهش اندازه آنها، توربین های بزرگ را تصحیح می کنند. برخی پزشکان جراح هیچ کدام از این بافت را حذف نمی کنند. در عوض، توربین ها را به سمت خارج می شکنند در برخی موارد، از بین بردن آنها می تواند منجر به یک وضعیت دردناک به نام رینیت آتروفیک شود. این می تواند منجر به عفونت مزمن و تولید بیش از حد مخاط شود.

پولیپ بینی

مثل توربین های بزرگ، پولیپ بینی اغلب با آلرژی و تحریک همراه است. این رشد خوش خیم در داخل بینی ها به عنوان لامپ های سبک و ژله ای توسعه می یابد. برای از بین بردن آنها، جراح با استفاده از یک دستگاه مارپیچ در داخل سوراخهای بینی قرار می گیرند و آنها را با دقت تخلیه می کنند. متاسفانه، پولیپ های بینی به احتمال زیاد دوباره ایجاد می شوند، بنابراین بیماران مبتلا به این بیماری باید داروهای آلرژی را نیز دنبال کنند مقاله زیر را بخوانید کامل تر توضیح دادیم.

شکستگی بینی

انواع مختلفی از شکستگی بینی وجود دارد. در صورت عدم رسیدگی، این شکستگی ها می تواند در تنفس مانع ایجاد کند. شکستگی ها می توانند در هر کجای دماغ  “هرم استخوانی” بینی شکل بگیرند.

شکستگی های Greenstick در امتداد دو طرف استخوان بینی رخ می دهد. آنها اغلب در کودکان رخ می دهد، که استخوان های آنها در حال رشد هستند و بسیار انعطاف پذیر هستند. نوع سنگین تر شکستگی باعث تغییر شکل دانه بندی و رنگ بینی می شود. این وضعیت باعث می شود که چهره داوطلب جراحی بینی تغییر محسوس کند و این می تواند منجر به آسیب شدید چهره یا از بین رفتن غضروف ناشی از خوردن مواد مخدر مانند کوکائین شود. در این موارد شکستگی، جراح از بافت استخوانی دنده یا غضروف برای بازسازی پل و سپتوم استفاده می کند.

یک نوع شکستگی به نام  “خرد شدن بینی” هم وجود دارد زمانی که یک استخوان به بیش از دو قطعه شکسته است. برای تعمیر شکستگی خرد شده، یک جراح بینی استخوان ها را مجددا برداشته و هر انسدادی استخوانی اضافی را که باعث آسیب جدی می شود، حذف می کند. این نوع شکستگی شایع ترین مورد پس از آسیب فیزیکی شدید می باشذ و در بیماران مسن با استخوان های شکننده بیشتر اتفاق می افتد.

این مطلب چه قدر مفید بود؟

برای امتیاز دهی از ستاره ها استفاده کنید.

ارسال پاسخ