مقالات جراحی و زیبایی (لطفا نظرات خود را در مورد مطالب انتهای آن کامنت کنید ).

فرق بین عمل بینی باز و بسته

جراحی بینی باز یا بسته

توسط: | برچسب ها: | دیدگاه ها: 0 | فروردین 18ام, 1396

بهتره برای پرس به این پاسخ که عمل بینی بسته بهتره یا باز بهتره ببینیم پزشکان جراحی بینی در این مورد چه میگویند

و اکنون پاسخ پزشکان

جراح خود را با مشاهده نتایج بدست آمده از جراحی هایش انتخاب کنید نه تکنیک های او!

این یک سؤال است که هنوز در میان جراحانی که احساسات بسیار قوی نسبت به دیگران دارند، وجود دارد. اما، خوشبختانه امروزه از بین مسائلی که وجود دارند این مورد، موضوع زیاد مهمی نیست.

در قرن گذشته که عمل بینی بسیار محبوب شد، همه جراحی از طریق سوراخ بینی در داخل انجام می شد. جراح در زیر پوست و روی برآمدگی بینی سوراخی ایجاد می کرد و تغییرات تقریبا کورکورانه ای انجام می داد. این به معنای رینوپلاستی بسته است زیرا تمام برش ها درون بینی ایجاد می شدند. می توان گفت این نوع جراحی اندکی شبیه به تلاش برای حک کردن یک مجسمه شیشه ای ظریف (غضروف بینی) است در حالی که از زیر پتو (پوست) کارشود. که امروز نیز همچنان از روش هایی مانند آن استفاده می شود.

در نوع دیگر جراحی بینی، جراح دو برش اضافه  در بینی خود ایجاد می کند و غضروف نوک بینی را خارج می کند به این ترتیب می تواند برخی تغییرات ایجاد شده در بینی را ببیند. اما این روش اندکی آناتومی بینی را از شکل طبیعی خارج می کند و گاهی اوقات ممکن است مانع ایجاد تغییرات دقیق توسط جراح شود.

فرق بین عمل بینی باز و بسته

پس از آن برخی از جراحان باهوش یک ایده بهتر برای جراحی داشتند که در آن برش بسیار کوچکی قسمت کولملا و یا سطح برآمدگی پوست بینی ایجاد می کردند که بدین طریق دو سوراخ بینی را از هم جدا می ساختند. در این روش می توان تمام پوست بینی را از قسمت غضروف و استخوان بالاتر کشید و تمام آنچه که در پایین وجود دارد را دید. این تکنیک رینوپلاستی باز یا رینوپلاستی خارجی نامیده می شود.

همانند بسیاری از چیزها در زندگی، این روش هنگامی که برای اولین بار به جراحان معرفی شد با مخالفت بسیاری روبرو شد چرا که تا آن روز از روش قدیمی استفاده کرده بودند و تمایلی به انجام جراحی با روش جدید نداشتند. اما یکی از قواعد اصلی در عمل جراحی این است که هر قدر بافت پوست شخصی بهتر باشد نتیجه جراحی او بهتر خواهد بود.

چندین مزیت در روش جراحی بینی باز وجود دارد.

  • این اجازه را می دهد تا جراحان آناتومی را به روش ناسازگاری بهتر ببینند و به همین ترتیب، بهتر میتوانند مشکلات آناتومیک که نیاز به اصلاح دارند را بهتر تشخیص دهند.
  • اجازه اندازه گیری برای تغییرات بسیار دقیق و میلیمتری را فراهم می کند.
  • هنگامی که تغییرات ایجاد می شود، در قسمت برش ها و یا غضروف ها راحت تر می توان به وسیله بخیه دو قسمت را به هم پیوند زد.

به همین علت، بسیاری از جراحان به طور ناخودآگاه روش جراحی باز را پذیرفتند. اوایل فقط برای جراحی های بسیار سخت یا کسانی که می خواستند برای بار دوم جراحی کنند مورد استفاده و حمایت قرار می گرفت. سپس جراحان به این نتیجه رسیدند که برای جراحی هایی که روی نوک بینی بیشتر باید کار بشود، مفید است. در نهایت، آن ها با خود فکر کردند که اگر برای سخت ترین موارد می تواند مفید باشد، چرا برای همه موارد مورد استفاده قرار نگیرد؟ بنابراین، امروزه بسیاری از جراحان زیبایی رینوپلاستی تقریبا به طور مرتب جراحی بینی باز انجام می دهند.

ما طرفدار روش جراحی بینی باز در بسیاری از موارد هستیم، زیرا در این روش دستمان برای انجام تغییرات عمده باز است و با کنترل بهتر جراحی می توانیم بهترین نتیجه را در اختیار بیمار قرار دهیم… و این چیزی است که واقعا برای آن ها اهمیت دارد. یک جراح بینی خوب کسی است که به شما بگویید می تواند با استفاده از روش بسته به همان اندازه روش باز نتیجه بخش باشد.

ما تنها در مواردی از روش جراحی بینی بسته استفاده می کنیم که بدانیم در نهایت نتیجه آن خوب خواهد شد. اما در حقیقت جراحان بیشتر از روش هایی استفاده می کنند که در آن زمینه بهتر آموزش دیده اند. چرا که جراحان نیز مانند دیگران انسان هستند. اما یک جراح خوب، تکنیک های زیادی یاد می گیرد و هر فرد را به طور منحصر به فردی عمل می کند.

چندین نظر رایج در مورد عمل بینی باز وجود دارد.

  • اولین این است که در قسمت کلوملا جای برش جراحی می ماند. اما اگر پس از جراحی به آن اهمیت داده شود به سختی می توان آن را دید و یا در بعضی بیماران کاملا از بین خواهد رفت.
  • انتقاد دوم این است که در رینوپلاستی باز طول می کشد تا تورم پس از جراحی از بین رود، که این موضوع بسیار زیاد به گوش می خورد.

در واقع باید گفت، طی یک مطالعه بسیار دقیق روی اجساد نشان داد که مایع بینی در روش باز از روش بسته بیشتر تخلیه نمی شود. بنابراین، در روش باز تورم دیرتر از بین نمی رود. و جراحانی که اغلب رینوپلاستی باز انجام میدهند، می توانند این موضوع را تایید کنند.

این موضوع به این معنی است که شما با توجه به روش جراحی که در نظر دارید نیازی نیست جراحی را انتخاب کنید که در آن روش مهارت دارد. تفاوت زیادی بین آن ها وجود ندارد. موضوع مهمتر این است که برای انجام جراحی به مرکزی که جراح تشخیص می دهد بروید.

نتیجه یک رینوپلاستی ضعیف ممکن است مربوط نوع برش ایجاد شده باشد. بنابراین جراحی بینی را انتخاب کنید که جراحی های زیبایی زیادی انجام داده است، و با دقت به صحبت های شما گوش می دهد و با نشان دادن نتایج جراحی هایش به شما اثبات می کند که می تواند کاری را که شما می خواهی برایتان انجام دهد و بهترین روش را برای شما در نظر می گیرد.

دکتر جیسون لیترن

عمل جراحی بینی باز

رینوپلاستی باز (بیرونی) در مقابل بسته (داخلی)

اجازه دهید با گفتن اینکه هر دو روش رینوپلاستی باز و بسته را انجام می دهم عرایضم را شروع کنم، به این معنی که من فقط به یک روش خاص نمی پردازم. همانطور که از سایر جراحان در این حرفه می شنوید، تنها تفاوت قابل توجه بین این دو روش، برش کوچک در کولملا بین دو سوراخ بینی است. این برش اگر با دقت ایجاد شده و بخیه شده باشد، تقریبا می توان گفت که قابل مشاهده نیست. از بین بردن جای این برش در بیمارانم هرگز کار دشواری نیست.

نظر شخصی من این است که از روش جراحی بینی باز در هر دو جراحی برای بار اول و دوم اگر نوک بینی اشکال زیادی داشته باشد، استفاده کنم. روش باز به من این اجازه را می دهد که غضروف های نوک بینی (لبه های جانبی پایین) را به طور مستقیم و بدون هیچ مشکلی در هنگام جراحی ببینم و بررسی کنم. اگر بیمار صرفا خواستار برداشتن قوز یا کار دیگری در قسمت بالای بینی باشد، روش بسته ترجیح داده می شود.

در ابتدا باید اجازه دهید جراح شما تصمیم بگیرد که چه روشی برای دست یابی به نتیجه مورد نظر برای شما نیاز است. هر جراح آموخته ها و پیش زمینه متفاوتی نسبت به دیگری دارد بنابراین خبرگی هر یک از آن ها در روش باز یا بسته متفاوت است. تصمیم خود را بر اساس میزان دانش جراح بگیرید. مانند عکس های قبل و بعد عمل ها که در دفتر و یا وب سایت قرار می دهند، سطح مدرک و آموزش جراح و نظرات و توصیه های بیماران قبلی.

دکتر عمان مهتا

در تصمیم گیری برای جراحی بینی باز یا بسته باید این را در نظر داشته باشیم که هیچ یک از روش ها “به یک اندازه برای همه” مناسب نیست. در برخی موارد، برای برطرف کردن یک مشکل کوچک در بینی رینوپلاستی بسته مورد استفاده قرار می گیرد و رینوپلاستی باز برای بینی که مشکلات زیادی داشته باشد و نیاز به بازسازی طولانی مدت دارد، مورد استفاده قرار می گیرد. با این حال، در موارد پیچیده تر مانند رینوپلاستی مجدد هیچ جایگزینی برای روش باز وجود ندارد که جراح را به طور مستقیم با مشکلات آن قرار می دهد. این استدلال طی 100 سال گذشته ادامه یافته و بدون شک ادامه خواهد یافت.

جراحی بینی باز در مقابل بسته (گذشته از نوع پوست)

جراحی بینی باز یا بسته دو روش برای تغییر شکل نوک بینی است. رینوپلاستی باز به این معنی است که برشی در ناحیه کولملا (بافت نرم بین سوراخ های بینی) وجود دارد، در حالی که رینوپلاستی بسته تمام برش ها در داخل سوراخ بینی ایجاد می شوند. از این گذشته تفاوت های بسیاری وجود دارد در هر دو روش وجود دارد و هر کدام دارای مزایا و معایبی است. چگونه می توانید بفهمید که کدام روش برای شما مناسب است؟

مزیت ویژه جراحی بینی باز این است که جراح به طور مستقیم می تواند غضروف را ببیند. با این حال، شاید موضوع مهم تر این است که توانایی دستکاری و تغییر شکل بینی با کنترل و دقت بیشتری وجود دارد و حتی کارهایی که با رینوپلاستی بسته ممکن نیست، را می توان دراین روش انجام داد. بیمارانی که بینی فرو رفته دارند و نیاز است بینی شان بزرگتر شود(بینی چسبیده به صورت دارند) یا آن هایی که بینی بیش از حد بزرگ و برآمده دارند (نزدیک کردن بینی به چهره) اغلب بهتر است با عمل جراحی باز انجام دهند.

از مزیت های جراحی بسته می توان زمان کم عمل، تورم کمتر و بهبودی بعد ازعمل و به جا نماندن برش در بخش کلوملا را می توان نام برد. بسیاری از بیمارانی که عمل بینی بسته انجام می دهند، کم تر دچار ورم می شوند. در برخی از بیماران که نوک بینی آن ها نقص کمی داشته باشد کم تر از دوهفته متورم هستند. با این حال، هدف رینوپلاستی این است که بینی را به شکل مورد نظرمان تغییر دهیم. اکثر بیماران بیش از این که به تورم پس عمل فکر کنند، نگران شکل آن هستند.

بیمارانی که جراحی بینی انجام می دهند بهتر است جراحشان بدون تعصب بر روش باز یا بسته این عمل را انجام دهد. رینوپلاستی بسته، مزایای قابل توجهی در مورد بهبود و ورم کمتر دارد اما در صورتی که ساختار و آناتومی بینی نیاز به تغییرات بیشتری داشته باشد روش باز مناسب تر است.

 

این مطلب چه قدر مفید بود؟

برای امتیاز دهی از ستاره ها استفاده کنید.

ارسال پاسخ