مقالات جراحی و زیبایی (لطفا نظرات خود را در مورد مطالب انتهای آن کامنت کنید ).

Medication after nose surgery

دارو های بعد از عمل بینی

توسط: | برچسب ها: | دیدگاه ها: 2 | فروردین 8ام, 1397

ویدیو دارو های مصرفی بعد از عمل بینی

در مورد مصرف داروهای جراحی بینی هر دکتر نسخه خود را دارد اما ما در این مطلب سعی در راهنمایی هرچه بهتر شما داریم.طبق ویدیوی زیر میتوانید از سفالکسین هر 8 ساعت با معده پر استفاده کنید،قرص انتی هیستامین شبی 1 عددقرص استامینوفن در صورت وجود درد تا روزی 3 تاآمپول بتامتازون روز دوم یا سوم برای کاهش التهاب بینییک پماد بینی هم لازم دارید که هر 6 ساعت روی بخیه ها بمالید.قطره رینوسالتین را به مدت 1 ماه هر 6 ساعت 4 قطره هر طرف بینی بریزید.

چند تا از دکترهای ایالات متحده را در مورد داروهای تجویز شده عمل بینی میخوانیم :

 Robert L. Kraft, MD, FACS :
برای عمل بینی (nose surgery)، داروهای تجویزی را که بیماران معمولا فقط یک یا دو روز مصرف می کنند، تجویز می کنند. من دوست ندارم ضد التهاب غیر استروئیدی مانند Advil یا Aleve تجویز کنم ممکن است که تا دو روز بعد بیدار شوند، خونریزی داشته باشند. من آنتی بیوتیک ها را برای یک رینوپلاستی تجویز نمی کنم، اما انجام این کار در صورت پیوند غضروف یا سپتوم پلاستی انجام می شود. هر جراح پلاستیک نسخه خود را برای مدیریت درد دارد، بنابراین شما باید احساس راحتی کنید تا نگرانی های خود را درباره درد پس از عمل با پزشک خود مطرح و برطرف کنید.
 Stephen Weber :
داروهای تجویز شده پس از جراحی بینی عبارتند از: داروهای ضد درد و آنتی بیوتیک برای جلوگیری از عفونت دماغ بیمار. من می دانم دکتر های جراحان محترم که آنتی بیوتیک ها را تجویز نمی کنند میگویند عفونت توسعه نخواهد داشت. با این حال، اگر از جراحی غضروف در جراحی بینی استفاده کنم، همیشه آنتی بیوتیک ها را تجویز می کنم تا از پیوند های انسدادی جلوگیری شود. سایر جراحان، استروئید ها را برای کاهش تورم و آرنیکا برای کاهش خونریزی کورتیزول تجویز می کنند.

این مطلب چه قدر مفید بود؟

برای امتیاز دهی از ستاره ها استفاده کنید.

دیدگاه ها

2 دیدگاه در “دارو های بعد از عمل بینی

 1. ت . جلیلیان

  با سلام خدمت شما
  من انحراف بینی و پولیپ شدید داشتم هفته گذشته عمل کردم . ۴۶ سال دارم. دکترم یک ماه قبل از عمل و بعد از عمل هم تا یک ماه برای من قرص نیزوپرد ۵۰ ( پردنیزلون ) تجویز کرده ، طبق دستور مصرف کردم اما احساس خوبی به این دارو که از خانواده کورتون هست ندارم ! البته از عمل جراحی راضی هستم ! لطفا در خصوص مصرف این نوع دارو بنده را راهنمایی بفرمایید !
  با سپاس از شما

  پاسخ

  • دکتر جراح

   پردنیزون معمولا برای کاهش التهاب استفاده می شود و مربوط به خانواده کورتیکوستروئیدها است اما اگر عوارض شدید مانند گرفتگی تهوع دارید به پزشک خود اطلاع دهید.
   اگر عوارض خاصی مشاهده نمی شود دارویی که برای بینی شما نوشته شده است را طبق دستور العمل مصرف نمایید.

   پاسخ

ارسال پاسخ