مقالات جراحی و زیبایی (لطفا نظرات خود را در مورد مطالب انتهای آن کامنت کنید ).

پرواز با هواپیما بعد از عمل بینی

پرواز با هواپیما بعد از عمل بینی

توسط: | برچسب ها: | دیدگاه ها: 0 | فروردین 24ام, 1397

 چه مدت بعد عمل بینی میتونیم پرواز داشته باشیم؟

بیماران خارج از شهر محل جراحی باید چند روز پس از عمل جراحی بینی در هتل و یا اقامت گاه تعیین شده بمانند. آنها می توانند پس از 5 تا 7 روز به همراه شستشوی دماغ و رعایت نکات بعد از جراحی بینی خود به  سفر و پرواز بروند همچنین فعالیت فیزیکی باید برای 10 تا 14 روز محدود شود.معمولا حدود 6 هفته طول می کشد تا بیمار بتواند بدون ناراحتی دوباره ورزش کند برای انجام ورزش حرفه ای بیماران باید حرکات خاصی را محدود کنند.شامل فعالیت های شدید مانند ورزش، خم شدن بارها و بینی می شود.حتی برخی از فعالیت های داوطلبانه، مانند پرواز، باید اجتناب شود. از آنجایی که چند روز اول بعد از عمل جراحی شامل خونریزی و تورم می شود، بیمار باید با بینی بالای سینه لانه کند. محدود کردن فعالیت یکی به کاهش تورم و خونریزی کمک می کند و دوره بهبود را تسریع می کند.

پرواز با هواپیما بعد از عمل بینی

 

صرف نظر از این که سفر شما با  قطار انجام می شود اما تا  14 روز اول در معرض عوارضی مانند عفونت جزئی از باکتری های هوا قرار دارید،البته از سال 2008 بستری در آمریکا و انگلیس به خاطر باکتری گزارش نشده است.

یکی از بیشترین سوالات پرسیده از دکتر بینی که مطرح می کنند به طور خاص مربوط به پرواز با هواپیما بعد از عمل بینی می باشد و نتایج حاصل از انجام عمل رینوپلاستی به چه میزان در ارتفاعات بالا بر عمل جراحی تاثیر میگذارد در این مورد با پزشکان خود مشورت بگیرید.

عوارض مسافرت با هواپیما بعد از عمل بینی

خونریزی بینی:

هوا در ارتفاعات بالا به داخل دماغ شما فشار وارد میکند و ممکن است دچار خونریزی شوید لازم به ذکر است خونریزی تا 7 روز بعد از عمل رایج است.

عفونت بینی:

عفونت بینی در مکان های عمومی با هزاران نفر از مسافرین در فرودگاه ها که از مکان های مختلف در کشور خودشان و یا شهر هایشان سوار هواپیما می شوند، می تواند باعث ایجاد باکتری هایی از طریق هوا در برش داخلی دماغ شود. علائم عفونت اغلب از طریق یک بوی جدید و وجود تورم هنگام تنفس در داخل و خارج احساس می شود. این عفونت معمولا با یک دوره آنتی بیوتیک 5-7 روز درمان می شود.

حالت تهوع :

حالت تهوع بعد از جراحی بینی طبیعی است،به خصوص اینکه هنوز در داروهای حین و بعد از عمل ممکن است وجود داشته باشد. این امر می تواند ناراحت کننده باشد اگر شما در پرواز استفراغ کنید کاملا واکنش تهاجمیو طبیعی است و به آسانی می تواند منجر به خونریزی بینی شود.

موارد دیگری مانند بلند کردن و حمل بار سنگین باعث افزایش فشار روی بینی شما و موجب خونریزی می شود.

از قرار گرفتن در معرض نور شدید خورشید برای حداقل 6 هفته خودداری کنید،آفتاب سوختگی می تواند به لایه پوست شما آسیب برساند که باعث می شود که پوست بعد از عمل جراحی در زمان بیشتری ترمیم شود.

همیشه سعی کنید برنامه های سفر خود و زمان برگشت را مشخص کنید. به خودتان مقدار زیادی وقت دهید تا بعد از عمل بینی به مقدار کافی در شهر مورد نظر استراحت کنید.

در انتها فایل ویدیویی هم که توسط یک جراح به نام آمریکا ضبط شده است روی عدد 5 روز بعد از جراحی برای سفر با هواپیما تاکیید دارد  و فایل صوتی زیر که توسط یکی از جراحان بینی کشور آماده شده است که در آن اشاره می کند بعد از جراحی دماغ مسافرت با قطار و ماشین مانعی ندارد با دقت گوش دهید تا این مشاوره رایگان پزشکی به شما کمک بیشتری کند.

 

 

در زیر میتوانید پادکست یکی از دکتر های جراحی بینی با تجربه را بشنوید :

این مطلب چه قدر مفید بود؟

برای امتیاز دهی از ستاره ها استفاده کنید.

ارسال پاسخ