مقالات جراحی و زیبایی (لطفا نظرات خود را در مورد مطالب انتهای آن کامنت کنید ).

پولیپ بینی

جراحی پولیپ بینی

توسط: | برچسب ها: | دیدگاه ها: 0 | بهمن 29ام, 1396

پولیپ بینی چیست؟ و راه های درمان آن :

قبل از اینکه در مورد جراحی پولیپ بینی صحبت کنیم اجازه دهید بررسی کنیم علائم آن چیست؟

پولیپ بینی (polyp nose) اغلب تعریف شده اند که ضایعات غیر طبیعی هستند پولیپ های مورد بحث بیشتر در معرض ضایعات نیمه شفاف بینی هستند که ازحفره بینی یا از یک یا چند سینوس پارانازال که اغلب در مسیر خروج سینوس ها بوجود می آیند.

علائم داشتن پولیپ بینی : 1- مسدود شده بینی 2- آبریزش بینی 3- کاهش احساس بوی محیط اطراف و یا مواد غذایی 4- خرناس کردن هنگام خواب همان خر و پف خودمان

پولیپ بینی ممکن است علائمی مانند سرماخوردگی داشته باشد با این تفاوت که سرماخوردگی شما در عرض چند روز درمان خواهد شد اما پولیپ به این صورت نیست و همراه شما خواهد ماند.

اگر سیسنوس های شما ( کیسه های هوای اطراف بینی ) کیپ شده باشند ممکن است به پولیپ بینی شما مربوط باشد.

دکتر شما نیز در مورد تغییر بویایی و مشکلات تنفسی و بد تر شدن علائم خواهد پرسید که باید جواب های دقیقی برای درمان هرچه بهتر به او بدهید.

پزشک شما باید داخل بینی را ببیند تا متوجه پولیپ شود،اگر پولیپ بینی دارید، معمولا قطره های استروئید بینی یا اسپری برای کاهش پولیپ ها به شما داده می شود.
دکتر بینی شما قرص های استروئیدی را معمولا به مدت 2 هفته در صورتی که پولیپ های شما بزرگ هستند و قطره بینی و اسپری کارایی لازم را ندارد تجویز خواهد داد.

جراحی پولیپ بینی (Nasal polyp) :

اگر بعد از حدود 10 هفته علائم بهبودی وجود نداشته باشد، پزشک شما ممکن است جراحی بینی را برای حذف پولیپ ها انجام دهد.
اکثر افرادی که عمل جراحی بینی را انجام می دهند، بهبود می یابند، اما معمولا بعد از چند سال پولیپ ها رشد می کنند و مشکلات پدیدار می شوند.

 

ممکن است لازم باشد از اسپری استروئیدی بینی پس از عمل، برای جلوگیری از بازگشت پولیپ از آن استفاده کنید ( با تجویز پزشک)

پولیپ بینی

یک داروساز یا همان داروخانه میتواند به پولیپ بینی کمک کند :

پس از دیدن پزشک شما، یک داروساز می تواند توصیه کند: اسپری های استروئیدی بینی که نیازی به نسخه دکتر ندارند و یا سرم شستشوی آب شور به نام شستشوی سالین یا دوش بینی برای کمک به انسداد بینی خود میتوانید استفاده کنید.

علت ایجاد پولیپ بینی چیست ؟

روشن نیست که چه چیزی باعث ایجاد پولیپ بینی می شود.برخی چیزها می توانند خطر پولیپ بینی شما را افزایش دهند مانند آسم و یا یک واکنش بد برای مصرف آسپیرین جالبه بدانید پولیپ بینی در کودکان کم و نادر است.

این مطلب چه قدر مفید بود؟

برای امتیاز دهی از ستاره ها استفاده کنید.

ارسال پاسخ