بخش خواندنی های سایت

انحراف بینی

درمان انحراف بینی بدون جراحی

توسط: | برچسب ها: | دیدگاه ها: 0 | دی 1ام, 1394

انحراف دماغ چیست و چه عوارضی دارد؟

امکان درمان انحراف بینی بدون جراحی وجود دارد؟

در مورد رفع قوز بینی که عامل مهم تقاضا و مراجعات مختلف مردم به کلینیک ها و جراحان بینی است اولین سوالی که باید مطرح شود این میباشد که ایا واقعا انحراف بینی وجود دارد یا فقط بر اساس یک وسواسیت شدید ایجاد شده است.

 انحراف بینی

نوعی از انحراف بینی نوع تیغه ای آن میباشد که میتواند موجب سردرد یا عفونت سینوسی هم شود.این موضوع قاطیتی ندارد یعنی میتوان انحراف داشت اما علائم بالا در یک فرد ظاهر نشود.

به یاد داشته باشید انحراف دماغ توسط اندوسکوپ شناسایی میشود.

اگر کسی به انحراف بینی مبتلا است برای جراحی دماغ خود باید به این صورت انجام می‌گیرد که کاملا از ناحیه داخل بینی لایه‌های مخاطی محافظ را کنار زده و قسمتی را که دچار مشکل می‌باشد برداشته و یا ترمیم می‌کنند.

یک عمل زیبایی بینی ساده نیست چرا که مربوط به فرم طبیعی می باشد و انحراف جز جراحی زیبایی قرار نمیگیرد و بدون خطر می باشد.

بیهوشی بخش مخاطره انگیز این عمل است که امروزه با بیهوشی های موضعی به راحتی این کار انجام میشود.بیمارعمل انحراف بینی بعد از 48 ساعت سلامتی خود را به طور کامل به دست میاورد و پانسمان های موجود در بینی را خارج و به زندگی عادی خود ادامه میدهد.

انحراف بینی

به این نوع عمل سپتورینوپلاستی (Septoplasty) گفته میشود.

معمولا کسانی که به انحراف تیغه بینی دچار هستند خروپف زیاد میکنند و گاهی خونریزی دارند.

این انحراف دماغ موجب بسته شدن سینوس ها را به دنبال خواهد داشت و بیماری های سینوسی را موجب می شود.

برخلاف موضوع رایج “درمان انحراف بینی در خانه” و یا ” درمان انحراف بینی با لیزر ” به هیچ وجه همچین چیزی وجود ندارد و فقط با جراحی بینی امکان پذیر می باشد.

اگر نیاز به منبع خارجی برای مطالعه دارید توصیه میکنیم از مقالات زیر استفاده کنید :

1- Septoplasty

2- deviated septum surgery

 

مطالعه بفرمایید

جراحی پولیپ بینی پولیپ بینی چیست؟ و راه های درمان آن : قبل از اینکه در مورد جراحی پولیپ بینی صحبت کنیم اجازه دهید بررسی کنیم علائم آن چیست؟ پولیپ بینی (polyp nos...
عمل شکستگی بینی جراحی بینی شکسته شده چگونه است ؟ انواع شکستگی بینی چیست؟  با ما همراه باشید. شکستگی بینی به هر گونه شکاف یا شکستگی در قسمت استخوانی بینی گفته می شود....
دارو های بعد از عمل بینی ویدیو دارو های مصرفی بعد از عمل بینی در مورد مصرف داروهای جراحی بینی هر دکتر نسخه خود را دارد اما ما در این مطلب سعی در راهنمایی هرچه بهتر شما ...
جراحی بینی با لیزر آیا جراحی بینی با لیزر امکان پذیر است؟ آیا بینی را میتوان بدون جراحی لیزر کرد؟ در مورد لیزر بینی یا رینوپلاستی با لیزر (Laser Rhinoplasty) حرف و حدی...

ارسال پاسخ